Rząd o elektrowni w Ostrołęce

Rząd przedstawi dziś informacje dotyczące kwestii budowy elektrowni w Ostrołęce. Zapytanie w tej sprawie w kontekście bezpieczeństwa energetycznego Polski złożyli posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy Zarząd spółki Energa S.A. wycofał się z projektu budowy elektrowni w tej miejscowości. Stara siłownia jest już w katastrofalnym stanie, a pracę może stracić nawet pół tysiąca osób.

– To jest projekt, który został jakiś czas temu zatwierdzony. Zostały przeprowadzone wszystkie konieczne przetargi. W ten projekt włożono 200 mln złotych. Wycięto kawał lasu, przygotowano modernizację linii kolejowej aby dowozić węgiel z Bogdanki. Nagle we wrześniu okazało się, że rząd, a za nim władze spółki, rezygnują z tego projektu- powiedział poseł Piotr Naimski wiceprzewodniczący sejmowej podkomisji do spraw energetyki.

Poseł Piotr Naimski dodał, że zaniechanie budowy nie leży w interesie naszego kraju.

– To jest działanie po prostu wrogie Polsce. Nie waham się tak powiedzieć. To jest działanie w interesie lobby rosyjskiego w Polsce i w interesie Rosji. Skutkiem tego będzie oddanie rynku energetycznego, po prostu odbiorców w północnowschodniej Polsce na pastwę dostawców rosyjskich z Kaliningradu. To rzeczywiście jest działanie, które jest do oprotestowania, do zatrzymania. Będziemy o to apelowali i pytali dzisiaj w Sejmie powiedział poseł Piotr Naimski.

 

Wypowiedź pos. Piotra Naimskiego


Pobierz Pobierz

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl