Rozbudowa elektrowni Opole to być lub nie być Opolszczyzny

Wbrew obietnicy premiera Donalda Tuska wciąż nie ruszyła rozbudowa elektrowni Opole. Inwestycja ta jest istotna z punktu widzenia budowy potencjału energetycznego Polski.

W czerwcu podczas wizyty w Elektrowni Opole premier zapewniał, że budowa nowych bloków energetycznych rozpocznie się w lipcu. Jednak nic takiego się nie stało. Tyle warte są obietnice premiera Donalda Tuska – mówi Arkadiusz Szymański, członek Akcji Społecznej „Tak dla Elektrowni”.

– Elektrownia nie ruszyła, nie ma przekazania placu budowy, żadna koparka nie wjechała, niestety takie są zapewnienia rządu Donalda Tuska i tyle jest to warte. My czekamy do 15 sierpnia; to dla nas magiczna data. 15 sierpnia mija termin zawarcia umowy z obecnym wykonawcą, który może wejść bez problemu w każdym momencie przy przekazaniu placu budowy i rozpocząć tam prace. Jeśli do 15 sierpnia wykonawca nie wejdzie to inwestycji nie będzie dlatego, że proces wyłonienia nowego wykonawcy będzie trwał ok. dwóch lat i za rządów premiera nic tutaj nie powstanie akcentuje Arkadiusz Szymański.

Członkowie Akcji Społecznej „Tak dla Elektrowni” zapowiadają, że jeśli rozbudowa elektrowni nie rozpocznie się do połowy sierpnia, Akcja Społeczna zaostrzy protest. Ma powstać między innymi miasteczko namiotowe w Warszawie przed Kancelarią Premiera. We wstępnych scenariuszach pod uwagę brana jest również blokada drogi.

Rozbudowa Elektrowni Opole to być lub nie być Opolszczyzny – mówi Arkadiusz Szymański. Wyjaśnia, że za 20 lat przydatność obecnych bloków się skończy i elektrownia zostanie zamknięta, co pogłębi i tak już wysokie bezrobocie.

– Opolszczyzna jest jedynym regionem w Polsce, gdzie jest tak wysoka depopulacja. To 12%, w kolejnym, najgorszym pod tym względem  województwie to 4%. Tu widoczna jest masowa emigracja do innych województw. Nie ma pracy – zaznaczył  Arkadiusz Szymański.

 

Wypowiedź Arkadiusza Szymańskiego


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl