CBA zatrzymało kolejne dwie osoby w sprawie dostaw biomasy do Elektrowni Szczecin

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejne dwie osoby w śledztwie dotyczącym korupcji przy dostawach biomasy do Elektrowni Szczecin – dowiedziała się w czwartek PAP. Zatrzymani, to kierowca, który dostarczał biomasę i jeden z b. pracowników Elektrowni.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura powiedział w czwartek PAP, że zatrzymań dokonali agenci szczecińskiej delegatury CBA. Przypomniał, że wcześniej w tym śledztwie, CBA zatrzymało ok. 40 osób.

Śledczy podejrzewają, że za łapówki do elektrowni trafiała biomasa, niespełniająca warunków i norm jej dotyczących. Mimo to, firma płaciła za dostawy, jak za pełnowartościowy opał, czym narażono na straty Elektrownię Szczecin.

Śledztwem CBA i Prokuratury Okręgowej w Szczecinie objętych jest ok. 40 osób. Na początku lipca 2017 r. 10 osób, w tym 9 pracowników Elektrowni Szczecin, wchodzącej w skład Zespołu Elektrowni Dolna Odra, usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i łapownictwa. Według śledczych, przestępcza działalność grupy spowodowała wielomilionowe straty na szkodę Polskiej Grupy Energetycznej, do której należy elektrownia.

Zatrudnione w Elektrowni Szczecin osoby odbierały od dostawców, w zamian za łapówki, biopaliwo o właściwościach niespełniających norm technicznych, przewidzianych w umowie – podejrzewają śledczy. Takie paliwo trafiało do instalacji spalania biomasy w Elektrowni Szczecin.

Wśród zatrzymanych przez CBA w tej sprawie byli m. in. pracownicy Elektrowni Dolna Odra w Szczecinie, ale też burmistrz jednej z zachodniopomorskich miejscowości. Głównego inżyniera ds. wytwarzania energii w elektrowni, CBA ujęło na gorącym uczynku – podczas przyjmowania 50 tys. zł łapówki.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl