Protest pracowników elektrowni w Koninie

Związkowcy z elektrowni w Koninie zaprotestują przeciw działaniom zarządu spółki. W tym tygodniu zorganizują pikiety i blokady dróg.

Decyzję spowodowało fiasko kolejnej próby porozumienia się z zarządem Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin.

Związkowcy chcą, aby zarząd wycofał się z propozycji obniżenia wynagrodzeń dla części pracowników oraz przywrócił i wyrównał zaległe premie.

Spór trwa od miesięcy, związkowcy pikietowali niedawno w Warszawie, a kilka dni temu oflagowali zakład i rozpoczęli akcję protestacyjną.

Na konferencji prasowej Władysław Sękowski, przew. Związku Zawodowego Pracowników Energetyki zwracał uwagę, że pracownicy zakładów płacą za złe decyzje zarządu.

Nie ma naszej zgody na dalsze obniżanie zarobków ZEPAK i spółka. Naszym zdaniem poszczególne zarządy podejmowały błędne decyzje i nie może za nie płacić pracownik, który rzetelnie wykonuje nałożone na niego zadania, dzięki którym może trafić ok 7,5 proc. energii do systemu krajowego. Obniżanie zarobków oraz likwidowanie miejsc pracy w ZEPAK, kopalniach i spółkach EL PAK, PAK SERWIS spowoduje to, że rozlanie bezrobocia dotknie całego regionu – zaznaczył Władysław Sękowski.

Związkowcy planują zablokowanie w czwartek ronda w Pątnowie, a następnie pikietę w centrum Konina. Akcje protestacyjne zamierzają powtarzać przez miesiąc.

Nie wykluczają, że jeżeli nie przyniesie to rezultatu konieczne będzie ogłoszenie strajku.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl