fot. PAP

Obrady Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego

Dziś przedstawiciele OPZZ, NSZZ „Solidarność” i Forum Związków Zawodowych spotkają się na obradach Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego. Komitet powołano w zeszłym tygodniu.

Związki podejmowały działania w zakresie realizacji dialogu społecznego, jednak jak na razie zwyciężył dialog pozorowany ze strony rządu – podkreśla Jerzy Wielgus, wiceprzewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

Jeżeli próbują rozmydlić temat dialogu społecznego i wejść w buty rządu to myślę, że nie jest to dobry pomysł. Jeżeli chcieliby uczciwie porozmawiać to rozmawiać należy zawsze – akcentuje Jerzy Wielgus.

Po obradach central związkowych mogą być podane informacje o ustaleniach dotyczących planowanych na wrzesień manifestacji i pikiet oraz o ich charakterze – dodaje wiceprzewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

– W prezydium sztabu protestacyjnego po stronie związku jaki i po spotkaniu krajowego międzyzwiązkowego sztabu protestacyjnego, będziemy rozmawiali o harmonogramie konkretów akcji. Będzie oczywiście więcej szczegółów. Myślę, że padną już konkretne propozycje: gdzie, w których miejscach i jak będzie przebiegała akcja protestacyjna – powiedział Jerzy Wielgus.   

Liderzy związkowi ustalili wcześniej, że będą razem koordynować akcje protestacyjne. Początek wspólnej akcji protestacyjnej i strajkowej związkowcy planują na 11 września.

RIRM

drukuj