CBA zatrzymało b. prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie sędziego Krzysztofa Sobierajskiego

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało b. prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie sędziego Krzysztofa Sobierajskiego – dowiedziała się PAP. Sędziemu mają zostać przedstawione zarzuty w sprawie dotyczącej korupcji w krakowskim sądzie.

„Rzeszowscy agenci CBA zatrzymali w czwartek byłego prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie w sprawie dotyczącej korupcji w tamtejszym sądzie” – powiedział PAP Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA potwierdzając wcześniejszą informację PAP.

Według niego do zatrzymania doszło w Krakowie.

„Sędzia zostanie przewieziony do Prokuratury Krajowej w Warszawie” – podał Kaczorek.

Wcześniej w czwartek Sąd Najwyższy orzekł, że sędzia, który miał już prawomocnie uchylony immunitet, co pozwala stawiać mu zarzuty, może zostać zatrzymany i może zostać wobec niego ewentualnie sformułowany wniosek o areszt. Taki ewentualny wniosek rozpatruje sąd rejonowy w zwykłym trybie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl