CBA zatrzymało dwóch mężczyzn w śledztwie dotyczącym korupcji w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwóch mężczyzn – pracowników Centrum Zakupów dla Sądownictwa oddelegowanych do pracy w krakowskim Sądzie Apelacyjnym – dowiedziała się PAP. To kolejne osoby zatrzymane w śledztwie dotyczącym korupcji w tym sądzie.

Jednego z mężczyzn zatrzymano w czwartek w miejscu pracy, drugiego w jego mieszkaniu.

„Przeszukaliśmy ich miejsca pracy i miejsca zamieszkania. To osoby związane z działem IT sądu” – powiedział w czwartek PAP Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA, który potwierdził te zatrzymania.

„Osoby te, jak poprzednie 30 zatrzymanych przez nas w całym śledztwie, trafią do Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie, która je nadzoruje. Tam usłyszą zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej” – dodał Piotr Kaczorek.

Informacje o zatrzymaniach w Krakowie podał też portal wPolityce.pl.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl