CBA zajmuje się sprawą budowy zamku w Puszczy Noteckiej

Centralne Biuro Antykorupcyjne zajmuje się sprawą budowy zamku w Puszczy Noteckiej. Kontrolerzy CBA od wczoraj prowadzą czynności w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu.

Wcześniej minister środowiska polecił Generalnemu Dyrektorowi Ochrony Środowiska wszczęcie pilnej kontroli procesu wydania decyzji ws. budowy na terenie puszczy. Sprawa została też skierowana do prokuratury. Kilkunastopiętrowy budynek powstaje na obszarze Natura 2000. Decyzję o budowie wydano na podstawie raportu przedstawionego przez inwestora.

Według informacji medialnych, jednym z  autorów raportu jest prof. Piotr Tryjanowski, który zasiada w radzie fundacji Fauna Polski wraz z ojcem inwestora. Niedawno protestował przeciwko wycince w Puszczy Białowieskiej.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Czartoryski wskazuje w tym kontekście na podwójne standardy części środowisk ekologicznych.

 – Tutaj od razu na usta ciśnie się taka ocena o dwulicowości takich ekologów, którzy jeżeli nie mają sympatii politycznych do obecnego rządu, to potrafią robić protesty przeciwko wycince drzew zaatakowanych przez kornika. Przecież kornik może przenieść się na kolejne drzewa i zdewastować puszczę. Robią te protesty w Brukseli i w różnych instytucjach europejskich, żeby tylko postawić na swoim. W tym przypadku wszystkie kluczowe decyzje wydane w 2014 r., jak to jest sytuacja zapłacona i jest to sytuacja w warunkach funkcjonowania rządu Platformy Obywatelskiej to wydają takie zgody i im to absolutnie nie przeszkadza. To jest absolutna dwulicowość – powiedział Arkadiusz Czartoryski.

Dymitr Nowak, prezes firmy, która jest inwestorem przedsięwzięcia, oświadczył dziś, że inwestycja prowadzona w Stobnicy jest realizowana zgodnie z pozwoleniem na budowę.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl