fot. CBA

CBA zatrzymało 11 osób m.in. b. dyrektorów i pracowników jednego z banków wz. ze sprawą GetBack

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 11 osób w dwóch wątkach sprawy oszustw na szkodę firmy GetBack – poinformowało we wtorek w komunikacie CBA. Wśród zatrzymanych są m.in. b. dyrektorzy i pracownicy jednego z banków.

Agenci z warszawskiej delegatury Biura przeszukują mieszkania zatrzymanych – powiedział PAP Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej CBA. Po zakończeniu tych czynności zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Warszawie, gdzie mają usłyszeć zarzuty – dodał.

Nowe watki śledztwa mają dotyczyć piramidy finansowej, oszustw, fikcyjnych umów i wyprowadzania pieniędzy z GetBack za pośrednictwem łańcuszka firm.

Oprócz byłych dyrektorów i pracowników jednego z banków, zatrzymano osobę współpracującą z Piotrem B., który został zatrzymany w sprawie GetBack w czerwcu 2018 r.

Śledztwo w sprawie GetBack prowadzone jest w kilku wątkach. Dotyczy wyrządzenia tej spółce szkody majątkowej i przestępstw związanych z obrotem giełdowym. Dotychczas w postępowaniu zarzuty usłyszało 38 osób – przypomniał Brodowski.

PAP/RIRM

drukuj