fot. pixabay.com

CBA zatrzymało trzy kolejne osoby w śledztwie dotyczącym nielegalnego handlu lekami

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy kolejne osoby w śledztwie dotyczącym nielegalnego handlu lekami. Zarzuty usłyszało już 11 osób z grupy, która miała nielegalnie skupić leki za 7,5 mln zł. Później wywoziła je za granicę.

Zespół prasowy CBA podał, że zatrzymań domniemanych członków grupy przestępczej – tzw. mafii lekowej – dokonali funkcjonariusze białostockiej delegatury Biura podczas działań w czterech województwach: pomorskim, mazowieckim, łódzkim i małopolskim.

Śledztwo nadzorowane przez podlaski wydział zamiejscowy departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej dotyczy zakazanej prawem tzw. odwróconej dystrybucji leków – z ogólnodostępnych aptek do hurtowni farmaceutycznych – przypomniał dział prasowy Prokuratury Krajowej.

Zatrzymane przez CBA osoby związane były z firmami, które prowadziły hurtownie farmaceutyczne i ogólnodostępne apteki – to właściciel czeskiej spółki eksportującej nielegalnie skupione w Polsce leki, właściciel współpracujących z grupą sieci aptek i osoba pomagająca przy przejmowaniu wykorzystywanych przez grupę firm.

Zatrzymanym przez CBA zarzucono kierowanie i udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz udział w zakazanym procederze wykupywania z aptek leków. Za takie przestępstwa grozi do 10 lat więzienia – podała Prokuratura Krajowa.

Dział zaznaczył, że jednej z osób prokurator wyznaczył 200 tys. zł poręczenia majątkowego, a wszystkim trzem zatrzymanym przez CBA zakazał kontaktowania się z innymi osobami ze śledztwa, opuszczania kraju i zatrzymał paszporty oraz nakazał dozór policji.

Prokuratura Krajowa prowadziła już sprawę dotyczącą trzech hurtowni farmaceutycznych i kilkunastu aptek, w którym zarzuty usłyszało 28 osób – to kontynuacja tego śledztwa.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl