CBA zatrzymało cztery osoby, które za łapówki miały załatwiać atrakcyjne lokale w Krakowie

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w piątek cztery osoby, które za łapówki miały załatwiać atrakcyjne lokale w Krakowie – niedaleko Rynku i Wawelu – dowiedziała się PAP. Mieli powoływać się na wpływy w administracji samorządowej miasta.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził informację o zatrzymaniach.

„Funkcjonariusze krakowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwóch pośredników, biznesmena i krakowskiego lekarza” – powiedział PAP Piotr Kaczorek.

Kaczorek poinformował, że pośrednicy – Robert F. i Małgorzata P. powoływali się na wpływy w administracji samorządowej. W śledztwie okazało się, że oboje w zamian za łapówki podejmowali się pośrednictwa w załatwianiu najmu lub kupna mieszkań i lokali użytkowych – mówił.

„Wszystkie oferowane przez nich nieruchomości usytuowane są w atrakcyjnych częściach Krakowa – niedaleko Rynku i w okolicach Wawelu” – powiedział Kaczorek.

Śledztwo CBA w tej sprawie nadzorowane jest przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl