Senatorowie za tzw. aborcją

Dla Radia Maryja mówi pos. Arkadiusz Mularczyk, przewodniczący Klubu Parlamentarnego PIS.  

Odrzucono projekt Solidarnej Polski i dalszą pracę nad projektem ograniczającym aborcję. Prace połączonej komisji zdrowia i polityki społecznej były szokujące. Przewodniczący komisji poseł Piechota z PO niestety skwapliwie zgodził się na zamknięcie listy posłów. Po wysłuchaniu różnych głosów parlamentarzystów z różnych partii politycznych, których część była za projektem, część była przeciw  odbyło się głosowanie. W konsekwencji komisja odrzuciła prace nad projektem.


Pobierz Pobierz

Teraz projekt będzie głosowany na posiedzeniu plenarnym. Najbardziej szokujący jest pospieszny tryb procedowania nad projektem. Rząd rzekomo pracuje nad tym stanowiskiem. Tak przynajmniej wynikało z wypowiedzi wiceministra, który był obecny podczas posiedzenia komisji.

Szokujące było także to, że nie dopuszczono do głosu strony społecznej. Na komisję przybyło szereg przedstawicieli organizacji pro-live, którzy czynem i modlitwa wspierają walkę o prawo do życia.  Po półtoragodzinnej komisji wniosek o odrzucenie projektu został przegłosowany. Można mówić o pewnym przełomie, gdyż sprawa aborcji wróciła. Widać jednak efekt pogróżek pana premiera Donalda Tuska, który niemalże groził posłom PO, że jeśli nie zmienią zdania będą wobec nich wyciągnięte konsekwencje.

Poczekajmy na ostateczne rozstrzygnięcie podczas głosowań całej Izby. Można przypuszczać, że do tego głosowania dojdzie dziś. Interesujące są – dla opinii publicznej, połączonych komisji i parlamentarzystów – dane statystyczne, jeśli chodzi o zabiegi aborcyjne w ciągu kilkunastu ostatnich lat funkcjonowania tej ustawy.

Solidarna Polska złożyła wniosek, którego celem było wyeliminowanie z ustawy dopuszczającej aborcję tę przesłankę, która mówi o możliwości przeprowadzenia aborcji w przypadku podejrzenia upośledzenia, czy uszkodzenia płodu. Zwracaliśmy uwagę, że powinna być ona z wielu względów wyeliminowana.

Po pierwsze nawet jeśli embrion jest uszkodzony to z niego może powstać człowiek, który będzie niepełnosprawny, ale ma prawo do życia. Zdarzają się też pomyłki, gdzie lekarz postawi błędną diagnozę. Trzeba zwrócić uwagę na postęp medycyny. Coś, co 20 lat temu było chorobą nieuleczalną, obecnie może być chorobą, z którą da się żyć. Uznaliśmy, że jest przyzwolenie społeczne, że jest szansa na zmianę tej ustawy, która jest ustawą szkodliwą i haniebną dającą prawo do zabijania nienarodzonych dzieci.

Partie rządzące, a przynajmniej część z parlamentarzystów z tych partii nadal chce zachować zapis, który jest w polskim prawie od 1993 roku.

 

Wypowiedź pos. Arkadiusza Mularczyka dla Radia Maryja

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl