fot. CBA

CBA zatrzymało kolejną osobę powołującą się na wpływy w wymiarze sprawiedliwości

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało we wtorek rano na parkingu jednej z sieci restauracji fast food w Piasecznie kolejną osobę, która miała powoływać się na wpływy w wymiarze sprawiedliwości w zamian za korzyści majątkowe – dowiedziała się PAP. To 13. zatrzymany w tym śledztwie.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził PAP, że agenci katowickiej delegatury CBA zatrzymali mężczyznę, który miał deklarować, że za milion złotych doprowadzi do zwolnienia osób zatrzymanych w jednej spraw w Wielkopolsce.

To trzynasty zatrzymany w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej powołującej się na wpływy w wymiarze sprawiedliwości – zaznaczył. Wcześniej zatrzymano osiem osób – w styczniu, później kolejne cztery, m.in. b. ministra sprawiedliwości Andrzeja K. – dodał.

„Zatrzymany, to warszawski przedsiębiorca, który miał powoływać się na wpływy i podjąć się pośrednictwa w sprawie prowadzonej przez prokuraturę z Wielkopolski. Za milion złotych miał podjąć się doprowadzenia do zwolnienia z aresztu kilku podejrzanych o przestępstwa kryminalne, m.in. pobicie i porwania” – powiedział PAP.

Śledztwo CBA nadzoruje prokuratura w Katowicach. Po zakończeniu czynności i przeszukań w domu i pracy zatrzymanego trafi on na Śląsk, gdzie zostaną mu przedstawione zarzuty – zaznaczył Kaczorek.

PZP/RIRM

drukuj