fot. PAP/Darek Delmanowicz

Posłowie PiS pytają o koszty obietnic wyborczych PO

Prawo i Sprawiedliwość pyta o koszty wyborczych obietnic Platformy Obywatelskiej. Kluczowe pytanie brzmi: czy PO będzie chciała dofinansowywać samorządy kosztem Polaków?

– Dosyć kampanii wyborczej, w której nie padają konkrety. My dzisiaj mówimy bardzo wyraźnie „sprawdzam”. Jeszcze raz apeluję do Grzegorza Schetyny, niech przestanie uciekać, niech przestanie kluczyć, niech przestanie chować głowę w piasek. Czas na to, żeby wyjść i powiedzieć wyraźnie, jakie jest w tym przypadku stanowisko PO – mówił podczas konferencji prasowej wicepremier Jacek Sasin.

PiS chce bardzo konkretnej informacji, czy w przypadku wygranej PO będzie chciała dofinansować samorządy rządzone przez ich polityków kosztem pozostałych Polaków. Chodzi m.in. o podwyższenie PIT, który obecnie obniża partia rządząca, czy też wprowadzenie podatku katastralnego.

– Będziemy domagać się informacji, skąd pieniądze na te obiecanki Grzegorza Schetyny – zaznaczył Jacek Sasin.

Politycy PiS podkreślają, że te pytania należy zadać tym bardziej, że mija miesiąc od pokazania tzw. sześciopaku, czyli pakietu kilkunastu propozycji Koalicji Obywatelskiej.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj