fot. twitter.com

[TYLKO U NAS] S. Kaleta: Zjednoczona Prawica wypala żelazem wszystkie miejsca, gdzie pojawia się sygnał o korupcji, natomiast Platforma chce zlikwidować CBA

Po jednej stronie mamy nasz obóz Zjednoczonej Prawicy, który gorącym żelazem wypala wszystkie miejsca, w których pojawia się chociażby sygnał o możliwej korupcji. Po drugiej stronie mamy natomiast Platformę Obywatelką, która chce zlikwidować CBA – zaznaczył Sebastian Kaleta, wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w Warszawie oraz radny m. st. Warszawy, podczas piątkowych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Przed komisją weryfikacyjną zeznawał adwokat Robert Nowaczyk. W swojej karierze przejął co najmniej kilkadziesiąt warszawskich nieruchomości. Najgłośniejsza sprawa to przejęcie działki na Chmielnej 70. [czytaj więcej]

Sebastian Kaleta przypomniał, że według prokuratury Robert Nowaczyk miał wręczać wielomilionowe łapówki, natomiast Jakub R. miał je przyjmować, a wręcz ich oczekiwać.

– Pan Nowaczyk nie za bardzo chciał rozmawiać o tych wątkach. Skupił się na relacjonowaniu słów Jakuba R., które rzekomo miał mu mówić w 2016 r. – po wybuchu afery (…). Panowie spotykali się, bo spodziewali się prawdopodobnie, iż system, który zbudowali – może zostać ujawniony i rozliczony, co obecnie ma miejsce – mówił wiceprzewodniczący komisji.

Gość Radia Maryja podkreślił, iż czwartkowe twierdzenie Roberta Nowaczyka, że Jakub R. miał być specjalnie zatrudniony, by zajmować się sprawą Srebrnej – jest „totalnym absurdem”.

– Ta nieruchomość jest wolna od roszczeń i takie roszczenia nigdy nie trafiły do warszawskiego ratusza. Sprawdzenie tego prostego faktu pokazuje, że w tym zakresie Jakub R. szukał ścieżki obrzucenia błotem osób, które doprowadziły do jego zatrzymania, aresztowania, postawienia zarzutów, a następnie aktu oskarżenia, który obecnie znajduje się w Sądzie Okręgowym w Warszawie – tłumaczył Sebastian Kaleta.

Wiceprzewodniczący wskazał, że W Polsce istnieje linia podziału w mówieniu o walce z korupcją.

– Po jednej stronie mamy nasz obóz Zjednoczonej Prawicy, który gorącym żelazem wypala wszystkie miejsca, w których pojawia się chociażby sygnał o możliwej korupcji. Dotyczy to nie tylko przeciwników politycznych, ale również osób z własnego obozu. Po drugiej stronie mamy natomiast Platformę Obywatelką, która chce zlikwidować Centralne Biuro Antykorupcyjne i która ochoczo bierze na tarczę osoby oskarżane przez CBA o wręczanie bądź przyjmowanie korzyści majątkowych – powiedział gość „Aktualności dnia”.

Cała rozmowa z wiceprzewodniczącym Sebastianem Kaletą dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl