[TYLKO U NAS] D. Sobków: Treści zagranicznych mediów są kopią materiałów „Gazety Wyborczej” i słów PO

Dariusz Sobków podczas dzisiejszych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja podkreślił, że zagraniczne medialne materiały są robione pod dyktando antyrządowych polskich ośrodków. Widać, że to, co piszą za granicą dziennikarze jest przedrukowywaniem treści „Gazety Wyborczej” i tego, co mówią politycy Platformy Obywatelskiej – wskazał były ambasador tytularny Polski przy Unii Europejskiej.

Totalna opozycja w Polsce oficjalnie przyznaje, że z obecnym rządem będzie walczyć poprzez „ulicę i zagranicę”. Organizowane są manifestacje z udziałem młodych ludzi [czytaj więcej], natomiast o „zaniepokojeniu sytuacją w Polsce” czytamy w licznych zagranicznych mediach.

Dariusz Sobków zaznacza, że  to, co dzieje się w naszym kraju jest podsycane przez opozycję i stanowi jednocześnie paliwo do próby rozniecania ognia przeciwko Polsce za granicą.

– To „woda na młyn” dla wszystkich antypolskich ośrodków (…). Medialne ośrodki zagraniczne podchwytują relacje opozycji, żeby atakować nasz kraj. To zjawisko obserwujemy już od 1,5 roku, ten ogień tlił się od dawna, a teraz dolewana jest do niego oliwa (…). Trwa operacja o nazwie: „uczynić z Polski kraj, który ma się wstydzić za to, co się w nim dzieje” – mówił.

Gość Radia Maryja zwrócił uwagę na podobieństwo treści medialnych zapisów zagranicznej prasy, a tymi, które występują w polskich mainstreamowych mediach.

Materiały są robione pod dyktando antyrządowych ośrodków polskich, ponieważ są to te same argumenty bez żadnego związku z sytuacją zagraniczną. Widać, że to, co piszą za granicą dziennikarze jest przedrukowywaniem treści „Gazety Wyborczej”, tego, co mówią politycy Platformy Obywatelskiej i polscy dyplomaci pracujący za granicą – akcentował były ambasador tytularny Polski przy Unii Europejskiej.

Dariusz Sobków odniósł się także do działań Donalda Tuska podejmowanych wobec Polski. Przypomniał, że gdy w Turcji dochodziło do zamieszek, wtedy szef Rady Europejskiej mówił, że są to wewnętrzne sprawy Turcji i nikt nie ma prawa się w nie wtrącać.

– Donald Tusk, który jest obywatelem Polski i był polskim premierem – regularnie wypowiada się na tematy polskie krytykując obecny rząd. Natomiast w przypadku Turcji „stanął Reytanem”. Bronił Turcji, żeby nic złego na temat tego kraju nie powiedzieć. W Turcji doszło do zamachu stanu z użyciem sił zbrojnych, a przewodniczący RE mówi, że nie należy się na ten temat wypowiadać. Natomiast na temat tego, co czynią legalne, demokratycznie wybrane władze polskie – wypowiada się bez przerwy – powiedział Dariusz Sobków.

Cała rozmowa z Dariuszem Sobkowem dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl