PiS oczekuje decyzji PO ws. H. Gronkiewicz-Waltz

Politycy PiS-u oczekują, że władze PO wyciągną konsekwencje wobec prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz w związku z aferą reprywatyzacyjną. 

Senator Jan Maria Jackowski, były przewodniczący Rady Miasta Warszawy, uważa, że prezydent stolicy powinna mieć informacje o nieruchomościach, które miały być zwrócone.

Nie wyobrażam sobie żadnego poważnego prezydenta miasta Warszawy, który nie miałby wiedzy na ten temat – powiedział gość Polskiego Punktu Widzenia w TV Trwam.

Polityk zauważył, że władze Platformy Obywatelskiej nie podjęły praktycznie żadnej decyzji w związku zaistniałą sytuacją. Szef PO Grzegorz Schetyna oświadczył jedynie, że popiera Hannę Gronkiewicz-Waltz.

– Od PO oczekiwać należy, że zastosuje standardy, które w państwie demokratycznym w takich sytuacjach są stosowane, chociażby przynajmniej przez zawieszenie w prawie członka w Platformie Obywatelskiej do czasu wyjaśnienia tej sytuacji – powiedział Jan Maria Jackowski.   

Głośnym echem odbiła się sprawa działki w centrum stolicy. Władze zwróciły ją prawnikom, którzy wykupili do niej roszczenia. Wcześniej jednak byłemu właścicielowi nieruchomości wypłacono odszkodowanie.

W czwartek, na wniosek Hanny Gronkiewicz-Waltz, odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Warszawy ws. reprywatyzacji. Prezydent stolicy ma przedstawić informację m.in. na temat zwrotu nieruchomości dokonywanych w latach 1990-2016.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj