fot. PAP/Paweł Supernak

PiS pyta o koszt wyjazdowych posiedzeń rządu premier Kopacz

Prawo i Sprawiedliwość domaga się informacji nt. kosztów wyjazdowych posiedzeń rządu premier Ewy Kopacz; chce także debaty nt. zdrowia z ministrem Marianem Zembalą.

Szef sztabu wyborczego PiS-u Stanisław Karczewski na konferencji prasowej ocenił wczoraj, że premier Ewa Kopacz zamienia rząd w sztab wyborczy, a to wiąże się z kosztami, które ponoszą podatnicy.

Zrobiła to nie tak dawno w Katowicach, kilka dni temu w Łodzi. Zapowiedziano teraz wyjazd, aż do Wrocławia. My zwrócimy się do Prezes Rady Ministrów o informacje, ile kosztują podatników, nas Polaków, wszystkich te wyjazdy. To nie są tanie wyjazdy. Wyjeżdża BOR, wyjeżdża wiele limuzyn, być może samoloty, które zabezpieczają powroty. Sprawy lokalne rozwiązują samorządy terytorialne, Sejmiki do tego jest powołany cały samorząd terytorialny. Apelujemy do pani premier, aby zaprzestała tych wyjazdów, bo one kosztują bardzo dużo wszystkich podatników– zaznacza Stanisław Karczewski.

Szef sztabu wyborczego PiS-u zapowiedział też, że zwróci się do ministra zdrowia Mariana Zembali z propozycją debaty nt. służby zdrowia. Mówił w tym kontekście o problemie Polski z tzw. dopalaczami, czyli syntetycznymi narkotykami.

Jeśli PO, pani premier, rząd PO-PSL słucha, rozumie i pomaga to chciałbym, żeby wysłuchał i zrozumiał również głosu opozycji. Apeluję do ministra Zembali o taką rozmowę. Jestem gotów do takiej debaty w każdym miejscu, o każdej porze dnia – powiedział Stanisław Karczewski.

Pytany o propozycję PiS, rzecznik Ministerstwa Zdrowia Krzysztof Bąk powiedział dziennikarzom, że minister Zembala zaprasza na spotkanie w czwartki, kiedy bierze udział w konferencjach „Polaków zdrowie – portret własny”.

Taka debata odbyła się już trzykrotnie, w Zabrzu, Łodzi i Szczecinie. Kolejna debata za tydzień we Wrocławiu – poinformował rzecznik.

RIRM

drukuj