fot. PAP/Radek Pietruszka

Kolejne negocjacje taksówkarzy z rządem

W Radzie Dialogu Społecznego w samo południe rozpoczną się negocjacje przedstawicieli taksówkarzy z rządem. Jeśli rozmowy nie przyniosą pożądanego żadnego rezultatu, kierowcy odwieszą akcję protestacyjną.

Taksówkarze zawiesili strajk i jak na razie nie zamierzają go wznawiać – przynajmniej do godziny 12.00 Wtedy to dojdzie do rozmów środowiska ze stroną rządową w ramach Rady Dialogu Społecznego. Dobrej myśli co do przebiegu negocjacji jest minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

– Ja jestem przekonana, że ten kompromis zostanie osiągniętypowiedziała minister Jadwiga Emilewicz.

Jak mówił wiceszef resortu infrastruktury Rafał Weber, rząd chce zadbać także o komfort i bezpieczeństwo podróżujących.

-W naszej ocenie jest to ustawa, która likwiduje szarą strefę, która wzmacnia bezpieczeństwo pasażerów, czyli bezpieczeństwo przewozu osób, ale też pozwala na korzystanie z nowoczesnych technologii – oznajmił wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Nie jest tajemnicą, że taksówkarze chcą, by rząd na poważnie „wziął się” za Ubera oraz jemu podobne aplikacje służące do kojarzenia kierowców z potencjalnymi pasażerami. Stąd ten protest. Tu wcale nie chodzi o pieniądze –zaznaczył Grzegorz, taksówkarz z Warszawy.

– Na razie blokowaliśmy trasy dojazdowe. To było bardzo dużym utrudnieniem dla dojeżdżających do Warszawy. Bardzo mi przykro z tego powodu, ale musimy jakoś zwrócić uwagę na ten problem, na nasz problem. My nie walczymy o pieniądze, my walczymy o to, żeby zwrócić uwagę, że dzieje się źlepowiedział taksówkarz.

Dzisiejsze rozmowy w Radzie Dialogu Społecznego mają rozwiać wątpliwości zainteresowanych stron.

TV Trwam News/RIRM

drukuj