Dr Ciesielczyk: na HGW powinno się skupić postępowanie ws. reprywatyzacji

Kluczową postacią w sprawie warszawskiej reprywatyzacji jest prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz i to na niej powinno się skupić postępowanie – ocenia dr Marek Ciesielczyk wiceprzewodniczący stowarzyszenia  Oburzeni.

Wczoraj CBA zatrzymało byłą pracownicę resortu sprawiedliwości Marzenę K. ws. reprywatyzacji w Warszawie. Wrocławska prokuratura, która prowadzi sprawę, poinformowała, że K. usłyszała cztery zarzuty. Dotyczą one naruszenia zakazu prowadzenia działalności gospodarczej przez osobę pełniącą funkcje publiczne i obejmują przestępstwa z lat 2012-2015. K. przyznała się do zarzutów.

Kobieta jest jednym ze współwłaścicieli słynnej warszawskiej działki przy Pałacu Kultury i Nauki, pod dawnym adresem Chmielna 70, wokół której rozpoczęła się afera reprywatyzacyjna w stolicy.

Pewnie cała armia urzędników jest zamieszana w tę sprawę, ale zasadniczą i kluczową postacią jest prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz i to na niej należałoby się skupić i na prowadzeniu śledztwa w stosunku do prezydent, która co najmniej nie dopełniła obowiązków. Być może nawet chodzi tu też o inne naruszenia prawa – mówił dr Marek Ciesielczyk, wiceprzewodniczący stowarzyszenia  Oburzeni.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj