fot. twitter.com/c_jurkiewicz

Warszawa: Szef klubu radnych PiS odszedł z Rady ds. Budżetu Obywatelskiego na znak protestu przeciw tzw. edukacji seksualnej

Szef klubu radnych PiS Cezary Jurkiewicz zrezygnował z członkostwa w Radzie ds. Budżetu Obywatelskiego. W ten sposób zaprotestował przeciw przyjęciu przez radę projektu dotyczącego tzw. edukacji seksualnej, który ma kosztować ponad 3 mln zł.

Cezary Jurkiewicz ogłosił swoją rezygnację z członkostwa w Radzie ds. Budżetu Obywatelskiego, będącej organem doradczym przy prezydencie Warszawy, podczas czwartkowej sesji Rady Warszawy.

4 maja rada zarekomendowała projekt obywatelski pt.: „Edukacja seksualna – dobrowolne warsztaty i działania animacyjne dotyczące aspektów zdrowia, dojrzewania i przeciwdziałania przemocy dla młodzieży i dorosłych”. [czytaj więcej] 

Cezary Jurkiewicz wyjaśnił, że nie może się godzić na wprowadzanie edukacji seksualnej, gdyż nie mieści się to w zadaniach własnych miasta.

„Trzeba powiedzieć <non possumus>!” – oświadczył.

„Przepuszczenie tego projektu jest błędem i odbije się na działaniach Rady Warszawy” – powiedział.

Przypomniał, że projekt ten był składany w poprzednich latach i otrzymywał opinie negatywne.

Projekt ma być realizowany w „przestrzeniach sąsiedzkich we wszystkich dzielnicach m.st. Warszawy oraz inne przestrzenie należące do m.st. Warszawy”.

„Jest to forma seksualizacji, a nie edukacji seksualnej” – powiedział Cezary Jurkiewicz. Dodał, że nie może się na to zgodzić.

Podkreślił, że do końca miesiąca można składać protesty w sprawie przyjęcia tego projektu.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl