fot. https://twitter.com/MSWiA_GOV_PL

W Szydłowie uroczystości z okazji włączenia jednostek OSP do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

W Szydłowie na Mazowszu z udziałem wiceszefa MSWiA Macieja Wąsika i komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka odbyły się uroczystości z okazji włączenia czterech jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Resort spraw wewnętrznych i administracji poinformował, że akty włączenia do KSRG z rąk wiceministra otrzymały OSP Lucień, OSP Czyżew (obie powiat gostyński), OSP Podkrajewo (powiat mławski) oraz OSP Kownaty (powiat płoński). Maciej Wąsik wręczył także promesy na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych dla mazowieckich jednostek.

„To dla mnie niezwykła radość, że mogłem przyjechać dzisiaj tutaj na Wasze zaproszenie i razem z komendantami wręczyć Wam promesy na zakup nowych samochodów strażackich i awanse Waszych straży do KSRG” – podkreślił Maciej Wąsik cytowany na Twitterze przez MSWiA.

Wiceminister wskazywał, że działania druhów służą ludziom i lokalnej społeczności.

„Zadaniem rządu jest wspomagać OSP, w tym wielkim dziele, które robicie. To ratowanie życia ludzkiego i mienia przy pożarach, wypadkach, na drogach” – zaznaczył.

„Dziękuję wam za to, że w swoim wolnym czasie zakładacie mundury i ryzykujecie swoje życie i zdrowie. Poświęcacie czas, który powinien służyć wam i waszym rodzinom, do tego, żeby służyć innym” – powiedział do druhów.

Dzień wcześniej akty włączenia do KSRG z rąk wiceszefa MSWiA odebrały dwie mazowieckie jednostki: OSP Kąty z powiatu otwockiego oraz OSP Niwiski z powiatu siedleckiego.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl