Wichury nad Polską. Od piątku ponad 500 interwencji strażaków

562 razy interweniowali od piątku rano strażacy, usuwając skutki wichur – poinformował w niedzielę rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak. Najwięcej szkód zanotowano na północy i w centrum, nikt nie został poszkodowany. 

Tylko w sobotę w całym kraju odnotowano 352 interwencje straży, najwięcej – 111 w województwie mazowieckim, 74 w pomorskim, 38 w kujawsko-pomorskim, 37 w zachodniopomorskim i 31 w warmińsko-mazurskim.

Zdecydowana większość interwencji związana była z usuwaniem setek połamanych i powalonych drzew, które tarasowały ulice i drogi, zabezpieczano uszkodzenia elementów konstrukcyjnych budynków, reklam, iluminacji świątecznych, w kilku przypadkach także dachy – powiedział Frątczak.

Dodał, że połamane drzewa uszkodziły kilkanaście samochodów, jednak w związku z wichurami nikt nie odniósł obrażeń.

Na niedzielę IMGW prognozuje jeszcze silny wiatr w Podlaskiem, Pomorskiem, Zachodniopomorskiem i Łódzkiem, natomiast w południowych częściach województw śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego przewiduje się intensywne opady śniegu, którym towarzyszyć mogą zawieje i zamiecie.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl