Straż pożarna zachęca do instalowania w domach czujek dymu i czadu

W minionym sezonie grzewczym w całym kraju w zdarzeniach związanych z tlenkiem węgla zginęło 50 osób. Dlatego też straż pożarna zachęca do montowania w mieszkaniach czujek dymu i czadu.

Tanim i skutecznym sposobem na ochronę od zagrożeń spowodowanych wydzielającym się tlenkiem węgla jest instalacja specjalnych czujek – mówi rzecznik prasowy Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

Tlenek węgla jest silnie trującym gazem, którego nie widzimy i nie czujemy, dlatego aby zwiększyć bezpieczeństwo w naszych domach, Państwowa Straż Pożarna zaleca montaż czujek tlenku węgla. Jest to niewielkie urządzenie, które wykrywa nawet niewielką ilość tlenku węgla w momencie, kiedy taki tlenek się pojawi, a tlenek węgla powstaje w skutek niepełnego procesu spalania, taka czujka wysyła sygnał akustyczny, który informuje nas o niebezpieczeństwie – wskazuje Paweł Frątczak.

Wielkopolscy strażacy bezpłatnie rozprowadzają urządzenia w ramach kampanii „Czujka czuje czad”.

Według strażackich statystyk, najczęstszymi przyczynami tragedii są nieodpowiednie przygotowanie się do sezonu zimowego i nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Straż apeluje o dokonywanie okresowych przeglądów instalacji grzewczych oraz czyszczenie urządzeń i kominowych przewodów spalinowych.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl