twitter.com/KancelariaSejmu

Ofensywa polityczna PiS i KO

Czerwiec stoi pod znakiem aktywności politycznej. W przyszłym tygodniu odbędzie się wyjazdowe posiedzenie Prawa i Sprawiedliwości. Tymczasem Koalicja Obywatelska zapowiada letni objazd polityków po kraju.

Klub Prawa i Sprawiedliwości w najbliższy wtorek, 15 czerwca, zbierze się na wyjazdowym posiedzeniu. Wśród tematów spotkania są plany na najbliższe miesiące, w tym projekty ustaw, które będą składane w ramach Polskiego Ładu. Będzie to pierwsze wyjazdowe posiedzenie klubu PiS od prawie roku. Ostatnie odbyło się w sierpniu 2020 roku. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że wśród pierwszych projektów, jakie zostaną przeforsowane w Sejmie w ramach ofensywy programowej, znajdą się m.in.: podniesienie kwoty wolnej do 30 tys. zł, emerytura bez podatku oraz rodzinny kapitał opiekuńczy.

Na spadki sondażowe planuje zareagować Koalicja Obywatelska. Wczoraj odbyło się posiedzenie klubu parlamentarnego. Podczas obrad nie pojawił się temat ewentualnego powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. Platforma zapowiada za to spotkania z wyborcami. Stąd plan letniego objazdu polityków Koalicji Obywatelskiej po Polsce. W czerwcu chcemy dotrzeć do każdego powiatu – zapowiedział lider formacji Borys Budka.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl