[TYLKO U NAS] J. Kurzępa: Za organizacją manifestacji ws. reformy sądownictwa stoi potężne lobby

Poseł Jacek Kurzępa podczas dzisiejszych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja zaznaczył, iż za organizacją ulicznych manifestacji stoją potężne środowiska lobbystyczne, którym nie w smak jest to, że rząd m.in. ukrócił mafię paliwową, przestępstwa dotyczące VAT-u oraz zaczął dbać o interes Polski. Poseł Prawa i Sprawiedliwości tłumaczył też skąd wzięła się na protestach obecność młodych ludzi. 

Polityk wskazał, że zainteresowanie młodych obywateli manifestacjami jest zasługą ich obecności w internecie – tam dostają setki nieprawdziwych informacji dotyczących powodów, dla których mieliby wyjść na ulice.

Jacek Kurzępa podkreślił, że obecnie mamy do czynienia z fazą wdarcia się w przestrzeń sieciową astroturfingu.

– Jest to sztucznie napędzany rozgłos, który dokonuje się w sieci, pozwala stworzyć wrażenie prawdziwej organizacji o szczerych intencjach, jednocześnie ukrywając swoją prawdziwą tożsamość pod enigmatycznymi tożsamościami. To nowoczesna, bardzo precyzyjna działalność socjotechniczna sieci – mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Gość Radia Maryja wskazał, że dziś młodzi traktują obecność w internecie jako coś oczywistego, nic więc dziwnego, że ten socjotechniczny atak i wzmożenie adresów kierowanych do młodego pokolenia znalazło taki rezonans.

– Astroturfing opiera się na budzeniu mobilności i aktywności młodego pokolenia, w tym wypadku w oparciu o nieprawdziwe narracje dotyczące zmian w Sądzie Najwyższym i systemie sądów w Polsce. Młodzi dali się uwieźć, jest to bardzo niebezpieczna sytuacja z punktu widzenia oszukiwania młodego pokolenia Polaków. Oni mają wrażenie, że wychodzą w słusznej sprawie, a okazuje się, że powodowani są stekiem manipulacji, kłamstw i oszustw. Jest to precyzyjne realizowany socjotechniczny mechanizm budowania spektaklu społecznego, który zmierza w kierunku dewastacji porządku społecznego w Polsce – informował polityk.

Jacek Kurzępa zwrócił również uwagę na narrację ulicznych protestów wylewającą się z mainstreamowych mediów.

– Jedna z telewizji podjęła inicjatywę transmisji na żywo wydarzeń z ulic Warszawy. To nie jest przypadek, na to potrzebne są niebywałe środki i pieniądze. Stoją za tym potężne środowiska lobbystyczne, którym nie w smak jest to, że ukróciliśmy mafię paliwową, przestępstwa dotyczące VAT-u i zaczęliśmy dbać o interes Polski. Gospodarka wyraźnie wskazuje, jak skuteczne są to działania. Wobec tego przeciwdziałania są podejmowane przez tych, którzy dziś te miliardy tracą – zaznaczył poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Cała rozmowa z posłem Jackiem Kurzępą dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj