fot. premier.pl

Sąd: postawa Hansa G. rażącym naruszeniem wszelkich przyzwoitości

Zachowanie Hansa G. było rażącym naruszeniem wszelkich przyzwoitości – uznał dziś Sąd Rejonowy w Wejherowie, skazując niemieckiego przedsiębiorcę za znieważenie pięciu pracowników jego firmy działającej w Pomorskiem. Za groźby karalne wobec jednego z nich orzekł karę 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

Wyrok nie jest prawomocny.

W uzasadnieniu wyroku sędzia Tomasz Skibiński podkreślił, że Hans G. mieszka i pracuje w Polsce od około 20 lat.

„Niewątpliwie więc oskarżony zna kontekst historyczny trudnych relacji polsko-niemieckich. Doskonale wie, jak odbierane są przez Polaków słowa wulgarnie ich określające. Kierowanie takich słów – >>Polacy są idiotami<<, >>Scheisse Polaken<<, >>Polacy są niewolnikami<<, w powiecie puckim, gdzie jest miejsce zbrodni piaśnickiej dokonanej podczas II wojny światowej, i gdzie dochodziło do prześladowania Kaszubów – jest rażącym naruszeniem wszelkich przyzwoitości” – powiedział sędzia.

Według sądu, tego typu zachowania nie mogą być w żaden sposób tolerowane.

„Jeżeli przychodzi oskarżony do pokoju, gdzie siedzą pokrzywdzone, bierze kubek z ewolucją człowieka i wskazuje, że, >>najwyższe stadium rozwoju to Niemiec, a małpa to Polak<<, to jak można to usprawiedliwiać? Oskarżony wiedział, że te słowa, które kieruje – ranią, bo zwracano mu na to uwagę. Pomimo reakcji pracowników, nie zmienił swojego postępowania” – uznał sąd.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl