Przetarg na obsługę korespondencji z sądów wciąż nierozstrzygnięty

Opóźnia się przetarg na obsługę korespondencji z sądów. Termin składania ofert został po raz kolejny przesunięty. Tym razem do 14 września. Do obsługi sądów pretendują Poczta Polska i InPost.

Poprzedni konkurs wygrany przez InPost spowodował wiele zamieszania. Pojawiły się m.in. skargi, na jakość usług świadczonych przez te firmę.

Szef „Solidarności” w Poczcie Polskiej, Bogumił Nowicki, mówi, że Poczta  powinna zwyciężyć w obecnym przetargu, ponieważ jako jedyna na rynku krajowym może zapewnić dobrą, jakość tej usługi.

– Skoro państwo przeprowadza przetarg zajmuje się nim Ministerstwo Sprawiedliwości – to firma, która spełnia warunki i zasady funkcjonowania państwa powinna być tutaj oczywistym zwycięzcą, skoro konkurent takich warunków nie spełnia. Po tamtych doświadczeniach, my – jako pracownicy Poczty Polskiej – z niepokojem patrzymy na to, co się dzieje. Pytanie, czy ci, którzy decydują o tym przetargu myślą o jakimś liberalizowaniu nadmiarowym rynku pocztowego? To zadanie do nich nie należy. Powinni się zajmować tym, żeby nabyć odpowiedniej, jakości usługę – podkreśla Bogumił Nowicki.

Konkurs na obsługę korespondencji z sądów jest wart 700 mln zł. Obecny kontrakt upływa z końcem tego roku. Rozstrzygnięcie poprzedniego konkursu nastąpiło niemal w ostatniej chwili.

RIRM

drukuj