Fot. sxc.hu

„SE” o instrukcji na Kongres Prawników Polskich: „Ani słowa o kastach, zarobkach i korporacjach”   

Sędziowie i adwokaci podczas Kongresu Prawników Polskich w Katowicach mają nie poruszać tematów związanych z wynagrodzeniami sędziów, a także nie używać słów w rodzaju: „kasta” – informuje „Super Express”.

Według gazety „tajna instrukcja” z takimi wytycznymi jest rozsyłana do uczestników dzisiejszego spotkania.

Biuro Prasowe organizatorów tłumaczy w niej że rekomendacje mają związek z niebezpieczeństwem skupienia uwagi mediów na tematach niezwiązanych z tematyką Kongresu.

Ta instrukcja pokazuje że jest to zjazd manipulowany – ocenia Prof. Krystyna Pawłowicz, członek KRS.

– Jest to zjazd, który jest nastawiony głównie na przełamanie opinii, którą sami sędziowie o sobie stworzyli – żeby przeciwstawić się i ukryć jakoś te swoje wysokie zarobki, przywileje, łamanie prawa przez sędziów, zwykłe kradzieże w sklepach. Ta instrukcja pokazuje, że tutaj jest cala grupa, która kieruje, manipuluje, że tan zjazd w istocie ma ukryć i przełamać złą opinię, którą sobie sami sędziowie i prawnicy wypracowali – komentuje prof. Krystyna Pawłowicz.

Głównymi tematami Kongresu Prawników Polskich ma być reforma wymiaru sprawiedliwości i stan praworządności w Polsce. Wezmą w nim udział sędziowie, adwokaci i radcowie prawni z całego kraju.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. pierwsza prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf a także rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. Specjalny list do uczestników kongresu wystosował prezydent Andrzej Duda.

RIRM

drukuj