fot. flickr.com

Platforma Obywatelska domaga się refundacji procedury in vitro

Politycy PO zapowiedzieli skierowanie do Sejmu obywatelskiego projektu dotyczącego refundacji procedury in vitro. Zgodnie z projektem minister zdrowia miałby rocznie do dyspozycji 500 mln złotych na realizację tego programu, a osoby ubiegające się o refundację in vitro musiałyby wykazać 12 miesięczny bezskuteczny okres leczenia niepłodności.

Prezes Centrum Życia i Rodziny, Paweł Ozdoba, odnosząc się do zapowiedzi, podkreślił, że wpisuje się ona w dotychczasowe antycywilizacyjne działania Platformy Obywatelskiej.

To jest wszystko tak skonstruowane, aby upowszechnić program in vitro, który jest mocno wspierany przez różnego rodzaju lewicowe i liberalne środowiska. Z jednej strony program ma być w pewnym sensie papierkiem lakmusowym i wskazaniem, że rzeczywiście środowiska lewicowe i liberalne wspierają ochronę życia, a przecież de facto tak nie jest, bo jednocześnie PO zachęca do zabijania dzieci nienarodzonych do 12. tygodnia ciąży. Z drugiej strony PO proponuje program wspierający in vitro, który ma wspierać dzietność. Jest to pewna hipokryzja – zauważył prezes Centrum Życia i Rodziny.

Paweł Ozdoba dodał, że skuteczną alternatywą dla in vitro jest naprotechnologia. Uwzględnia ona naturalne planowanie rodziny oparte na obserwacji cyklu płodności pod nadzorem wykwalifikowanych instruktorów. Następnie małżeństwo trafia do lekarza, który prowadzi diagnostykę oraz potrzebne leczenie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl