Wniosek PO o odwołanie szefa MON odrzucony przez Sejm

Sejm odrzucił wniosek PO ws. wotum nieufności wobec szefa MON Antoniego Macierewicza. Wniosek Platformy o odwołanie ministra poparło 166 posłów. Przeciw było 267, 3 wstrzymało się od głosu.

Głosowanie nad wotum nieufności poprzedziła burzliwa debata, podczas której poseł Wojciech Skurkiewicz, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej, zaznaczył, że szef MON Antoni Macierewicz jest najlepszym ministrem biało-czerwonej drużyny premier Beaty Szydło. Polityk PiS-u podkreślił, że dyskusja nad wnioskiem PO o odwołanie ministra obrony na trzy dni przed szczytem NATO nie powinna się nigdy odbyć.

– Ten wniosek kompromituje Platformę Obywatelską, jako klasę polityczną. Jest to wniosek złożony wbrew polskiej racji stanu i musimy o tym głośno tutaj w parlamencie mówić. Te działania – wasze działania – są skierowane przeciwko Polsce, Polakom, a także bezpieczeństwu naszego kraju i narodu – powiedział Wojciech Skurkiewicz.

Poseł Marek Jakubiak z Kukiz’15 zwrócił uwagę, że wniosek PO powinien być poparty merytorycznym uzasadnieniem, a nie „bazarową dyskusją”.

Ministerstwo Obrony Narodowej i armia RP to tak ważne rzeczy, o których nie można sobie dyskutować, mając osobiste niesnaski do ministra obrony narodowej. W przeddzień szczytu NATO deprecjonujecie głównego organizatora tego szczytu. Nie wiem, jaki cel sobie założyliście, bo przecież wychodzicie w sumie na śmiesznych – wskazał Marek Jakubiak.

Podczas debaty w Sejmie głos zabrał sam minister obrony Antoni Macierewicz. Jak mówił rząd PiS-u doprowadził do fundamentalnej zmiany sytuacji geopolitycznej Polski i zapewnia jej bezpieczeństwo. To jest prawdziwy powód waszego ataku – powiedział we wtorek do opozycji szef MON Antoni Macierewicz.

– Od tego tygodnia, od szczytu NATO w Polsce i innych krajach Europy Środkowo – Wschodniej będą mogły, jeżeli będziemy tego chcieli, stacjonować wojska sojusznicze zdolne do natychmiastowego bojowego działania. Nigdy nawet nie podnieśliście takiego postulatu, nie mówiąc o tym, że nie podjęliście żadnych działań w tej mierze. A dzisiaj uznajecie za najbardziej właściwy moment, by atakować ministra obrony narodowej Prawa i Sprawiedliwości – zaznaczył minister.

PO wystąpiła o wotum nieufności wobec ministra Antoniego Macierewicza 20 czerwca. Wcześniej politycy domagali się odwołania szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka.  Minister Spraw wewnętrznych jest jedną z osób, która koordynuje działania służb przed Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się pod koniec tego miesiąca.


RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl