100 dni sprawowania władzy przez rząd premier Beaty Szydło

Dokładnie dziś mija 100 dni sprawowania władzy przez rząd premier Beaty Szydło. W tym czasie wdrożył on program „Rodzina 500 plus” i podatek bankowy. W trakcie realizacji są pozostałe obietnice z expose, których realizacja była planowana na sto dni urzędowania.

Propozycja bezpłatnych leków dla seniorów od 75. roku życia oraz prezydencki projekt dotyczący obniżenia wieku emerytalnego czekają na rozpatrzenie przez Sejm.

W konsultacjach społecznych znajduje się projekt podwyższający stawkę godzinową za pracę do 12 zł. Z powodu trudności budżetowych, rząd nie podniósł natomiast kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł.

W realizacji wszystkich tych zapowiedzi skutecznie przeszkadzała opozycja, głównie Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Politolog dr Lech Jańczuk ocenia, że tak bezpardonowego ataku na rząd w pierwszych 100 dniach urzędowania jeszcze nie było. Co gorsze, był to atak wyprowadzony poza granice naszego kraju.

– To był swego rodzaju precedens. Nie mieliśmy aż tak zmasowanego ataku poza granicami Polski. Zwróćmy uwagę, że w innych państwach też, jeśli następuje zmiana rządu, to jednak te debaty polityczne są prowadzone na forum krajowym, natomiast nigdy opozycja – nawet w przypadku Węgier – nie wynosiła tego poza granice. Aktualny rząd w Polsce jest rządem centro-prawicowym, w związku z tym pewne grupy interesów poczuły się zagrożone i stąd środowiska biznesowe i medialne przeprowadzały tutaj ataki, również przy pomocy wewnętrznej polskiej opozycji – zauważa politolog.

Opozycja już od niedzieli krytykuje pierwsze 100 dni rządu PiS-u. Zarzuca obecnej władzy, że nie realizuje obietnic, a Polska tonie w chaosie.

Rząd jeszcze nie podsumował swoich działań. Premier Beata Szydło ma to zrobić w piątek. Na specjalnej konferencji prasowej mają wystąpić także ministrowie.

Oprócz podsumowania 100 dni rządu politycy PiS-u przedstawią też ocenę stanu resortów po przejęciu władzy po ośmiu latach rządów koalicji PO–PSL.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl