Skuteczne działania rządu na arenie międzynarodowej

Rząd Prawa i Sprawiedliwości zrobił wiele na arenie międzynarodowej w dziedzinie polityki socjalnej; przedstawił też wieloletni plan działania gospodarki – podkreślają politolodzy. Problemem do rozwiązania, który zostawiła obecnemu rządowi koalicja PO-PSL, jest kwestia Trybunału Konstytucyjnego.

Dziś mija 100 dni rządu premier Beaty Szydło. PiS w tym czasie wprowadziło sztandarowy „program 500 plus”. Kilka kolejnych projektów ustaw jest jeszcze procedowanych w parlamencie.

Dr Michał Kuź zwraca uwagę na skuteczną działalność premier Beaty Szydło za granicą.

– Starała się też walczyć o pozycję kraju za granicą i tutaj też odniosła pewne sukcesy, zarówno odpowiadając na zarzuty Komisji Europejskiej na europejskim forum, jak i skutecznie i bardzo asertywnie porozumiewając się z Niemcami. Chodzi o kwestie tego, na ile możemy z nimi współpracować. Tutaj też jest kompromis z Wielką Brytanią, który także jest poniekąd sukcesem rządu Beaty Szydło, więc na arenie międzynarodowej i w gospodarce widzimy pozytywne aspekty. Do aspektów ekonomicznych dochodzi oczywiście jeszcze Plan Morawieckiego – wymienia dr Michał Kuź.

Opozycja od kilku dni poddaje krytyce działalność rządu. Premier Beata Szydło podsumuje ostatnie 100 dni w piątek, na specjalnej konferencji prasowej.

Politycy PiS-u przedstawią także stan resortów po przejęciu władzy po ośmiu latach rządów koalicji PO–PSL.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl