fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Premier Szydło wystąpi „online” i odpowie na pytania internautów

Premier Beata Szydło poinformowała, że dziś o godz. 18.00 „na żywo” opowie internautom o planach na pierwsze 100 dni rządu. Zaprosiła do zadawania jej pytań.

„Jesteśmy po expose w Sejmie. Wprowadzamy nowe standardy komunikacji z Polakami. Najwyższy czas na spotkanie z internautami” – napisała Szydło na swoim profilu na Facebooku.

W wygłoszonym w środę expose Szydło mówiła, że celem jej rządu będzie rozwój kraju i służba Polakom – także tym gorzej sytuowanym. Nowa premier wymieniła również projekty przeznaczone do realizacji przez rząd w ciągu pierwszych 100 dni.

– Po pierwsze, 500 zł na dziecko, począwszy od drugiego, a w rodzinach o mniejszych dochodach od pierwszego dziecka. Dziecko to nie koszt – to inwestycja. Po drugie, obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Po trzecie, podniesienie do 8 tys. zł kwoty wolnej od podatku. Po czwarte, bezpłatne leki od 75 roku życia. Po piąte, podwyższenie minimalnej stawki godzinowej do 12 złotych, o czym szczegółowo będę mówić w dalszej części wystąpienia – mówiła Beata Szydło.

Dziś szerzej o swoich propozycjach premier Beata Szydło będzie mówiła za pośrednictwem nowych narzędzi mediów społecznościowych. Pierwszym politykiem w Polsce, który skorzystał z tej formy komunikacji z rodakami był prezydent Andrzej Duda.

RIRM

drukuj