fot. twitter.com/KancelariaSejmu

W Sejmie złożono obywatelski projekt zobowiązujący rząd do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej

Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender” złożył w Sejmie projekt zobowiązujący rząd do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej. Przekazano też pierwsze 3,5 tys. podpisów pod projektem.

W proponowanej ustawie zawarto zgodę na wypowiedzenie dokumentu, który – jak podkreślają przedstawiciele inicjatywy – podważa prawa przysługujące rodzinom i narzuca ideologiczne postulaty państwom, które go ratyfikowały.

Projekt zobowiązuje ponadto rząd do podjęcia prac nad Międzynarodową Konwencją Praw Rodziny, która zagwarantuje kompleksową ochronę rodziny.

O założeniach i celu obywatelskiej inicjatywy, mówiła na konferencji prasowej Karolina Pawłowska, zastępca pełnomocnika komitetu „Tak dla rodziny, nie dla gender”.

– Celem inicjatywy jest upoważnienie polskiego rządu przez parlament do wypowiedzenia wadliwej Konwencji Stambulskiej oraz rozpoczęcie prac nad nową, wolną od ideologii, opartą na wiedzy naukowej konwencji o prawach rodziny. Konwencja Stambulska jest dokumentem wadliwym z wielu przyczyn. Przede wszystkim zakłada ona, że przemoc jest zjawiskiem strukturalnym niewynikającym z patologii życia społecznego i błędnie identyfikuje przez to przyczyny przemocy domowej. Konwencja Stambulska stoi w rażącej sprzeczności z licznymi przepisami polskiej konstytucji, dlatego też bardzo cieszymy się, że premier Mateusz Morawiecki zadecydował o przedłożeniu wniosku do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie konstytucyjności Konwencji – poinformowała Karolina Pawłowska, zastępca pełnomocnika komitetu „Tak dla rodziny, nie dla gender”.

Organizacje zrzeszone w Komitecie, m.in. Instytut Ordo Iuris, liczą na szybką rejestrację Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Chcą szybko rozpocząć szeroką zbiórkę podpisów pod projektem.

RIRM/TV Trwam News

drukuj