Cz. Nowak ze Stowarzyszenia „Godność”: L. Wałęsa szuka popularności walcząc z obecnym rządem

Pan Lech Wałęsa szuka popularności walcząc z obecnym rządem, gdzie tylko się da – powiedział Czesław Nowak ze Stowarzyszenia „Godność”. Wczoraj były prezydent spotkał się z protestującymi w Sejmie niepełnosprawnymi oraz opiekunami i wyraził poparcie dla ich postulatów.

Radził protestującym, by poprosili o solidarność np. górników. Odrzucił jednak propozycję pozostania w Sejmie i wspólnego protestu. Choć twierdził, że nie chce, by jego wizyta była wykorzystywana politycznie, to oskarżył rząd Zjednoczonej Prawicy o rozbijanie środowisk. Trzeba jak najszybciej odsunąć tych ludzi od władzy – podkreślał. [czytaj więcej]

Odnosząc się do postawy Lecha Wałęsy i protestu w Sejmie, Czesław Nowak ze Stowarzyszenia „Godność” wskazał, że sytuacja jest wykorzystywana do walki politycznej. Jak dodał, w Bundestagu czy amerykańskim Kongresie nigdy nie dopuszczono do takiej formy protestu.

– Obserwując pana Lecha Wałęsę, dochodzimy do wniosku, że on szuka kontaktu i popularności walcząc z rządem, gdzie tylko się da i wykorzystuje każdą okazję. (…) On się tak mocno przyzwyczaił, że jest przywódcą. Chcę przypomnieć Lechowi Wałęsie, że w Gdańsku odbyło się w ostatnich trzech latach 150 rozpraw byłych więźniów politycznych. W sądzie dochodzili ludzie o zadośćuczynienie za uwięzienie. Na żadnej rozprawie pan Lech Wałęsa nie był. Nie stawił się, nie obserwował, jak ludzie byli represjonowani. Na żadnej. To takie porównanie, gdzie się szuka sławy, gdzie się szuka rozgłosu – komentował Czesław Nowak.

Wczoraj przed budynkiem parlamentu zebrała się grupa niepełnosprawnych przeciwna takiej formie protestu w Sejmie. Były prezydent Lech Wałęsa odmówił jednak spotkania z nimi. Ta grupa zamiast okupacji parlamentu chce merytorycznych rozmów z rządem Zjednoczonej Prawicy.

RIRM

drukuj