fot. flickr.com

Polska w zasięgu rozległego niżu

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polska będzie w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Niemcami, Hiszpanią oraz Morzem Adriatyckim. Będziemy w chłodnym powietrzu polarnym morskim, ale pod koniec dnia, nad województwa południowe, napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie się wahać.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami, głównie na wschodzie i południu, wzrastające do dużego i tam miejscami przelotne opady deszczu oraz burze. Możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 milimetrów. Temperatura maksymalna od 19 st. na Suwalszczyźnie do 24 st. na południu. Chłodniej na wybrzeżu wschodnim: od 16 st. do 17 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południu i wschodzie duże i tam początkowo przelotne opady deszczu oraz zanikające burze. Nad ranem lokalnie na północy i południu kraju utworzy się krótkotrwała mgła, ograniczająca widzialność do 500 m, a na wybrzeżu i Pomorzu do 100 metrów. Temperatura minimalna od 8 st. na Suwalszczyźnie, Pomorzu Wschodnim i w kotlinach sudeckich do 12 st. Miejscami na południu kraju. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami, szczególnie na południu, wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu, burze oraz możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 21 st. do 25 stopni. Chłodniej na wybrzeżu: od 15 st. do 20 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu okresami duże i przelotne opady deszczu. Możliwa burza z gradem. Temperatura maksymalna 23 stopnie. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burzy porywy do 65 km/h. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 11 stopni. Wiatr słaby, zmienny. W środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 23 stopnie. Wiatr słaby, północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj