Polska pod wpływem niżu z frontem chłodnym

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych, jedynie zachodnia część kontynentu będzie w zasięgu klina wyżowego, słaby wyż zaznaczy się również nad Bałkanami.

 Polska będzie pod wpływem przemieszczającej się z zachodu na wschód płytkiej zatoki niżowej z frontem chłodnym. Z zachodu napływać będzie chłodne, polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i zacznie powoli rosnąć.

W czwartek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na południowym wschodzie początkowo rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu postępujące z zachodu na wschód. W centrum, na zachodzie i północy kraju, zwłaszcza na wybrzeżu możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów burzowych do 15 mm. Temp. maks. od 14 do 16 st., jedynie w kotlinach górskich chłodniej, od 12 do 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, nad morzem umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h. Wiatr z kierunków zachodnich, na wschodzie początkowo południowy.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże, miejscami opady deszczu, nad morzem początkowo możliwe burze. Temp. min. od 6 st. na północnym wschodzie do 10, 11 st. na zachodzie i południu, nad samym morzem od 11 do 13 st. Wiatr zachodni, słaby, na zachodzie okresami umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny, porywisty.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami opady deszczu. Temp. maks. na przeważającym obszarze od 13 do 16 st. Najchłodniej w kotlinach karpackich – od 10 do 13 st., najcieplej na Pomorzu i Ziemi Lubuskiej, od 15 do 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Pod koniec dnia słabe, przelotne opady deszczu. Temp. maks. 16 st. Wiatr słaby do umiarkowanego, południowo-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temp. min. 9 st. Wiatr słaby, zachodni. W piątek zachmurzenie duże zmniejszające się do umiarkowanego. Temp. maks. 15 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, zachodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl