fot. flickr.com

Polska pod wpływem niżu

Jak informuje IMGW, nad Europą będzie dominować rozległy niż znad Bałtyku. Kolejny niż, z ośrodkiem nad Atlantykiem, będzie oddziaływać na Wyspy Brytyjskie. Południe kontynentu będzie pod wpływem słabego wyżu. Polska będzie pod wpływem niżu z układem frontów atmosferycznych, którego ośrodek będzie przemieszczał się znad Danii nad Łotwę. Z zachodu napływać będzie powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 980 hPa i będzie spadać, a po południu zacznie rosnąć.

W poniedziałek w kraju będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, a we wschodniej połowie kraju oraz na Pomorzu możliwe również burze. Na przeważającym obszarze kraju suma opadów deszczu do 15 mm, jedynie na południu do 10 mm. Temperatura maksymalna od 14 st. na północnym zachodzie, 15 st., 18 st. na przeważającym obszarze, do 20 st. na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, wzmagający się w ciągu dnia do dość silnego i silnego, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h na zachodzie i 100 km/h na Pomorzu Wschodnim, Kujawach, Mazowszu i na południowym wschodzie Polski, z kierunków zachodnich. Nad morzem wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 60 km/h, w porywach do 100 km/h; w szczytowych partiach Tatr porywy wiatru do 140 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 7 st. na północnym wschodzie do 11 st. na południowym wschodzie; w obszarach podgórskich od 5 st. do 9 st. Wiatr początkowo dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach na wschodzie kraju do 100 km/h, na zachodzie do 70 km/h, stopniowo słabnący, z kierunków zachodnich. Nad morzem początkowo porywy wiatru do 90 km/h, w szczytowych partiach Tatr do 120 km/h. We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. W zachodniej i północnej połowie kraju opady deszczu. Suma opadów na Pomorzu, północy Ziemi Lubuskiej, Wielkopolski i w rejonie Żuław, do 15 mm. Temperatura maksymalna od 12°C na północy, 15 st., 19 st. na przeważającym obszarze, do 21 st. miejscami na południu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, w obszarach podgórskich do 70 km/h, południowo-zachodni i południowy. Nad morzem porywy wiatru do 65 km/h, wysoko w górach do 80 km/h.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu i możliwa burza. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, po południu wzmagający się do dość silnego i silnego (od 30 km/h do 40 km/h) i w porywach do 90 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Początkowo możliwe opady deszczu. Temperatura minimalna 9 st. Wiatr początkowo dość silny i silny (od 30 km/h do 40 km/h) i w porywach do 90 km/h, później słabnący do umiarkowanego, w porywach do 55 km/h, zachodni i południowo-zachodni. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni skręcający na południowy.

 

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl