Prognoza pogody na dziś

Jak informuje IMGW, nad Europą północną dominuje rozległy niż. Europa zachodnia, częściowo środkowa i południowa znajdą się pod wpływem klina wyżu znad Atlantyku.

Przeważająca część Polski pozostanie pod wpływem niżu z ośrodkiem nad Skandynawią, jedynie regiony południowo-wschodnie będą pod wpływem niżu z ośrodkiem nad Ukrainą a południowy zachód kraju pod wpływem słabego klina wyżowego. Krańce południowo-wschodnie będą w strefie prawie stacjonarnego frontu atmosferycznego. Z zachodu będzie napływać polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W czwartek od Górnego Śląska, Małopolski i Podkarpacia po południowe Mazowsze, Lubelszczyznę i Podlasie zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, opady deszczu, po południu od południowego zachodu stopniowy zanik opadów. Na krańcach południowo-wschodnich miejscami burze. Prognozowana suma opadów do 20 mm, a na Podkarpaciu do 30 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, miejscami przelotne opady deszczu, na wybrzeżu możliwe burze. Temperatura maksymalna we wschodniej połowie kraju od 15 st. do 19 st., w zachodniej od 18 st. do 21 st. Na Podhalu od 12 st. do 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty. W rejonach burz porywy do 60 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie początkowo miejscami zachmurzenie duże i zanikające opady deszczu. Nad morzem gdzieniegdzie wzrost zachmurzenie do dużego i burza lub przelotny deszcz. Na południu, wschodzie i w centrum miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 6 st. do 10 st., jedynie na wybrzeżu cieplej, od 10 st. do 14 st. Wiatr południowo-zachodni, słaby, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, dopiero późniejszym popołudniem rozpogodzenia. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 7 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl