fot. Paweł Palembas

W Polsce deszczowo, lokalnie możliwe burze

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia, północna i wschodnia znajdą się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Jedynie na południowym zachodzie zaznacza się obszar podwyższonego ciśnienia.

Polska znajdzie się pod wpływem zatoki niżowej znad Skandynawii z frontem okluzji. Z zachodu napływać będzie polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie spadać.

W sobotę na południu i południowym wschodzie kraju zachmurzenie umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane okresami duże i miejscami przelotne opady deszczu, na Roztoczu oraz w północnej części kraju możliwe burze. Temperatura maksymalna od 12 st., 14 st. na północy do 19, 20 st. na południowym wschodzie Polski. Wiatr słaby i umiarkowany, nad samym morzem oraz w czasie burz okresami porywisty, południowo-zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami opady deszczu. Początkowo miejscami zanikające burze. Nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 6 st. miejscami na północy do 10 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h.

PAP/RIRM

drukuj