fot. pixabay.com

W całym kraju dodatnie temperatury

Nad Polską zacznie rozbudowywać się wyż, który przyniesie okresowe ocieplenie. Jak powiedział Jakub Gawron z Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB, pod koniec tygodnia na Dolnym Śląsku termometry mogą pokazać nawet 12 stopni Celsjusza.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę rozpocznie się kilkudniowy okres cieplejszej pogody, bez niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. Według niektórych modeli pogodowych, w piątek na Dolnym Śląsku temperatura maksymalna może wynieść nawet 12 stopni Celsjusza.

„Zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, a na północnym wschodzie rozpogodzeniami. Miejscami, zwłaszcza w zachodniej i południowej połowie kraju, mogą zdarzać się słabe opady deszczu lub mżawki. W obszarach podgórskich prognozowane są opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W górach może spaść słaby śnieg. Temperatura maksymalna wyniesie od zera w obszarach podgórskich, 2 stopnie na wschodzie, do 7 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr będzie na ogół słaby, jedynie okresami umiarkowany. Nad morzem przejściowo może być porywisty, z kierunków zachodnich” – powiedział Jakub Gawron z IMGW-PIB.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl