Prognoza pogody na 6 i 7 czerwca

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia i środkowa oraz Półwysep Apeniński będą pod wpływem wyżu, na pozostałym obszarze kontynentu pogodę będą kształtowały niże z układami frontów atmosferycznych.

Na wschodzie Polski zaznaczy się zatoka niżowa i strefa frontu chłodnego, która stopniowo odsunie się nad Białoruś i Ukrainę, nad krajem zacznie rozbudowywać się słaby klin wyżowy. Za frontem chłodnym z zachodu przejściowo napłynie bardziej suche i nieco chłodniejsze powietrze polarnomorskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i nieznacznie wzrośnie.

W piątek na zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu lub burze, możliwy grad; opady do 30 mm.

Temp. maks. od 19 st. na północy, od 20 do 22 st. w rejonach podgórskich, do 24 st. na południu. Wiatr słaby, w czasie burz w porywach do 75 km/h, zmienny. W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo na wschodzie miejscami duże, zanikające opady deszczu lub burze, rano lokalnie mgły z widzialnością do 200 m. Temp. min. od 7 do 12 st. Wiatr słaby, w rejonach burz silniejszy i porywisty, zmienny.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, w rejonie Zatoki Gdańskiej, na północnym wschodzie i w Karpatach miejscami duże, możliwe przelotne opady deszczu. Temp. maks. od 20 st. na Wybrzeżu, 22 st. na północnym wschodzie, do 29 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, na Wybrzeżu słaby i umiarkowany, północno-zachodni, na wschodzie zmienny, na pozostałym obszarze z kierunków południowych.

W Warszawie w piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, możliwe przelotne opady deszczu. Temp. maks. 22 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W nocy pogodnie, silne zamglenia. Temp. min. 10 st. Wiatr słaby, zmienny. W sobotę pogodnie. Temp. maks. 24 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl