W kraju zachmurzenie umiarkowane, miejscami deszcz

Jak podaje IMGW, od Półwyspu Iberyjskiego, przez Europę środkową po Kazachstan zaznaczał się będzie wpływ słabych wyżów. Pozostały obszar znajdzie się w zasięgu rozległego niżu znad Skandynawii i płytkich niżów znad Morza Śródziemnego.

Nad Polską rozbuduje się słaby klin wyżowy, ale nad południowym wschodem kraju utrzymywać się będzie zatoka niżu znad Skandynawii oraz strefa falującego frontu atmosferycznego. Napływać będzie powietrze polarno-morskie, jedynie krańce południowo-wschodnie pozostaną w powietrzu zwrotnikowym.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie rosnąć.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, rozpogodzenia początkowo na południowym wschodzie, a wieczorem na zachodzie kraju. Po południu i wieczorem na południu kraju oraz na południu Ziemi Łódzkiej, Kielecczyźnie, południu Mazowsza i Lubelszczyzny miejscami przelotne opady deszczu. Na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu i Kielecczyźnie możliwe również burze. W czasie burz wysokość opadu do 25 mm. Temp. maks. od 18 st., 20 st. na wybrzeżu, Pomorzu oraz w kotlinach sudeckich, do 25 st., 27 st. w Małopolsce i na Lubelszczyźnie, i do 29 st. na Podkarpaciu. Wiatr na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h zachodni, skręcający na południowo-zachodni. Na pozostałym obszarze wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy, z piątku na sobotę, we wschodniej połowie kraju oraz na Górnym Śląsku zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami oraz opady deszczu. Na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Kielecczyźnie, wschodzie Ziemi Łódzkiej, na południu i wschodzie Mazowsza, na południu Podlasia oraz na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu miejscami także burze. W czasie burz wysokość opadu do 25 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na Opolszczyźnie początkowo całkowite i słabe opady deszczu. Na zachodzie kraju nad ranem miejscami mgły, lokalnie ograniczające widzialność do 100 m. Temp. min. od 9 st., 11 st. na zachodzie, około 13 st. w centrum, do 16 st., 17 st. na krańcach południowo-wschodnich; w kotlinach sudeckich od 6 st. do 9 st. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 80 km/h.

W sobotę w dzień na wschodzie kraju oraz na Górnym Śląsku, Ziemi Łódzkiej, w Małopolsce i na Kielecczyźnie zachmurzenie całkowite i opady deszczu, na Podkarpaciu możliwe burze z wysokością opadu do 25 mm; od zachodu stopniowy zanik opadów i większe przejaśnienia. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Jedynie wieczorem na wybrzeżu wzrost zachmurzenia do dużego i miejscami przelotne opady deszczu. Temp. maks. od 19 st., 20 st. na wybrzeżu do 25 st. na krańcach południowo-wschodnich Podkarpacia. Wiatr słaby, zmienny.

W piątek w Warszawie zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temp. maks. 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temp. min. 15 st. Wiatr słaby, zmienny. W sobotę w dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe słabe opady deszczu. Temp. maks. 22 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl