fot. Monika Bilska

W Polsce nadal ciepło; lokalnie możliwy przelotny deszcz

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie oraz Skandynawia będą w zasięgu niżu znad Morza Północnego, pozostałą część kontynentu obejmie klin Wyżu Azorskiego. Polska będzie w zasięgu wyżu znad Litwy, w gorącej zwrotnikowej masie powietrza. Ciśnienie będzie powoli spadać.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie spadać.

W sobotę na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na południu miejscami wzrastające do dużego. Na zachodzie i południu kraju przelotne opady deszczu, w górach także burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 25 st. na północnym wschodzie do 31 st. na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na zachodzie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura minimalna od 12 st. na północnym wschodzie do 20 st. w centrum i na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

PAP/RIRM

drukuj