fot. Paweł Palembas

Chłodniej i z opadami w zachodniej części kraju

Po kilku dniach słonecznej pogody dziś będzie nieco chłodniej, a w zachodniej części kraju pojawią się chmury i przelotne deszcze – powiedział PAP Szymon Ogórek, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Według synoptyków IMGW dziś Polska będzie podzielona na zachodnią część z zachmurzeniami i lokalnymi opadami deszczu oraz wschodnią, bez opadów i słoneczną.

„W całym kraju temperatura będzie o kilka stopni niższa od tej z poniedziałku. Na zachodzie, w pasie obejmującym województwo zachodniopomorskie, zachodnią część wielkopolskiego, dolnośląskie i częściowo opolskie oraz lubuskie, możliwe będą opady deszczu. Na północnym zachodzie być może pojawią się słabe burze. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 13-14 stopni na Suwalszczyźnie, przez 18 w centrum, do 20 stopni na Dolnym Śląsku” – powiedział Szymon Ogórek.

W nocy z wtorku na środę od środkowego Pomorza, przez Wielkopolskę po województwo opolskie będą utrzymywały się słabnące opady deszczu. Po opadach mogą pojawić się mgły. Na pozostałym obszarze powinno być pogodnie i sucho. Minimalna temperatura w nocy to 5-6 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, 8 w centrum i do 13 stopni na południowym zachodzie i zachodzie. W kotlinach Karpat i na Podhalu termometry wskażą 4 stopnie.

PAP

drukuj