fot. flickr.com

Prognoza pogody na 24 i 25 lutego

Jak informuje IMGW, północna część Europu będzie w zasięgu wyżu znad Skandynawii, południowa w zasięgu płytkich ośrodków niżowych znad Morza Śródziemnego i Bałkanów. Nad Polską rozbuduje się klin wyżu znad północnej Skandynawii, cały kraj znajdzie się zasięgu mroźnego powietrza arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie wzrastać.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, głównie na północy i zachodzie. Okresami przelotne opady śniegu, przeważnie w południowej połowie kraju i na wybrzeżu. Temperatura maksymalna od -9 st. na północnym wschodzie, około -5 st. w centrum, do -2 st., -1 st. na zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, początkowo w porywach do 65 km/h, północny i północno-wschodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z rozpogodzeniami, głównie w zachodniej połowie kraju. Miejscami, zwłaszcza na terenach podgórskich i na wybrzeżu opady śniegu. Temperatura minimalna od -16 st. na północnym wschodzie do -12 st. w centrum i -8 st. na Pomorzu Zachodnim, cieplej na zachodnim wybrzeżu około -5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu w porywach do 55 km/h, północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj