Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza

Jak informuje IMGW, północna Rosja, Skandynawia, płw. Iberyjski oraz Francja będą pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu będą w zasięgu oddziaływania układów niskiego ciśnienia. Polska będzie w zasięgu rozległego niżu znad Europy Wschodniej. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie ulegało wahaniom.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami słabe opady deszczu, na wschodzie i północy także deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 3, 4 st. na północy kraju do 6 st. miejscami na południu i na wybrzeżu. Wiatr słaby, na wybrzeżu słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże, okresami opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach śniegu. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m, na północnym wschodzie mgły marznące i osadzające szadź. Temperatura minimalna od -5 st. na Podlasiu do 1 st. na Roztoczu i nad samym morzem. Wiatr słaby, zmienny, na wybrzeżu umiarkowany z kierunków południowych.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południu i zachodzie kraju. Okresami opady deszczu ze śniegiem, na północnym wschodzie i w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 1 do 5 st. Wiatr słaby, zmienny, na wybrzeżu umiarkowany z kierunków południowych.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i śniegu. Temperatura minimalna -1 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe opady deszczu i śniegu. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl