Napływa chłodne powietrze polarno-kontynentalne

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia pozostaje w zasięgu niżu z ośrodkiem w rejonie Balearów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtuje rozległy wyż znad Rosji. Polska jest na skraju tego wyżu. Napływa chłodne powietrze polarno-kontynentalne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1017 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek na północnym zachodzie zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze całkowite z rozpogodzeniami i gdzieniegdzie słaby śnieg, w Sudetach możliwa marznąca mżawka. Rano miejscami silne zamglenia. Temperatura maksymalna od -6 st. na północnym wschodzie do -2 st., 0 st. na zachodzie, południu i nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym zachodzie umiarkowany i dość silny, miejscami porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie całkowite z rozpogodzeniami, najwięcej rozpogodzeń na północnym zachodzie. Miejscami silne zamglenia lub słaby śnieg. Temperatura minimalna od -11 st. na północnym wschodzie do -5 st., -3 st. na zachodzie, południu i nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem miejscami porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

We wtorek zachmurzenie całkowite z rozpogodzeniami, najwięcej rozpogodzeń na Pomorzu, gdzieniegdzie słaby śnieg. Rano miejscami silne zamglenia. Temperatura maksymalna od -5 st. na północnym wschodzie do -3 st., -1 st. na zachodzie i południu, nad samym morzem około 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna -7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. We wtorek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl