fot. flickr.com

W całej Polsce deszczowo; w rejonach podgórskich opady deszczu ze śniegiem

Jak informuje IMGW, Europa Wschodnia i Północna oraz częściowo Centralna będzie znajdować się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze dominować będą wyże. Polska będzie pod wpływem zatoki niżu z rejonu Zatoki Ryskiej. Z północnego zachodu będzie napływać chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie rosnąć.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady: we wschodniej połowie kraju oraz w rejonach podgórskich opady deszczu ze śniegiem, lokalnie śniegu, w zachodniej deszczu ze śniegiem i deszczu. W górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 2 st. na wschodzie do 5 st. na zachodzie oraz na wybrzeżu; w rejonach podgórskich Karpat miejscami tylko -1 st. wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, na południowym wschodzie początkowo w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h, a lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na północnym wschodzie i wybrzeżu wschodnim. Na zachodzie opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na pozostałym obszarze deszcz ze śniegiem, lokalnie śnieg. W rejonach podgórskich i górach opady śniegu. Na wybrzeżu wschodnim oraz na północy Mazowsza po północy możliwa mgła marznąca ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -3 st., -2 st. miejscami na wschodzie i Pomorzu Wschodnim do 2 st., 3 st. na zachodzie Polski; w rejonach podgórskich od -5 st. do -1 st. Wiatr słaby, lokalnie tylko umiarkowany, przeważnie z kierunków zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj